+48 (34) 365 00 60
biuro@dom-eko.pl
Żyzna 15C, 42-202 Częstochowa
Technika chłodnicza
A A A

  Komfort cieplny człowieka jest to uczucie satysfakcji z warunków cieplnych jakie przekazywane są ze środowiska do miejsca przebywania człowieka. Komfort jest stanem równowagi pomiędzy ilością ciepła wytwarzaną przez organizm człowieka w wyniku metabolizmu a stratami ciepła do otaczajacego człowieka środowiska.

Czynniki wpływajace na poczucie komfortu cieplnego

1. temperatura powietrza

2. prędkość powietrza

3. wilgotność względna powietrza

4. temperatura promieniowania 

5. metabolizm

6. aklimatyzacja

7. izolacyjność cieplna odzieży

    Człowiek zaczyna odczuwać zmianę temperatury komfortu powietrza otaczającego przy wahaniach w granicach +/- 1K. Istotne jest zatem ażeby zarówno podczas dogrzewania powietrza jak też podczas ochładzania z udziałem klimatyzacji utrzymać amplitudę temperatury w granicach poniżej 1K.

   Instalacje  i urzadzenia chłodnicze  posiadają wiele funkcji przydatnych do utrzymania warunków komfortu cieplnego.  Poprzez klimatyzację i wentylację można budynki ogrzewać, wentylować , osuszać ale także bardzo precyzyjnie ochładzać. Chłodnictwo w technice domowej wykorzystywane jest do zapewnienia komfortu przebywania człowieka w pomieszczeniach ( zwłaszcza latem), ale najwięcej zastosowania jest w zapewnieniu reżimu technologicznego w wielu procesach różnych gałęziach gospodarki. Doświadczenie jakie posiadamy instalując przemysłową klimatyzację i wentylację wraz ze specjalistycznymi agregatami  firm zagranicznych i krajowych pozwala nam projektować odpowiedzialne rozwiązania dla zapewnienia komfortu cieplnego i technologicznego.

Podstawą dobrze wykonanej klimatyzacji i wentylacji jest opracowany projekt technologiczny.

   Najbardziej  technicznie i technologicznie zaawansowaną instalacją wentylacji zaprojektowaną i wykonaną przez naszą firmę jest wykonana w 2008 roku kompleksowa wentylacja i klimatyzacja Szpitala Św. Barbary w Sosnowcu.  

    

Nasze Realizacje

W ciągu kilkunastu lat funkcjinowania firmy zrealizowaliśmy
niezliczoną ilość udanych realizacji...

Zobacz szczegóły
Krótko o nas

Firma DOM-EKO została założona w 1992 roku w Olsztynie. Obecnie prowadzi działalność poprzez centralę w Olsztynie (Polska Północna) i w Częstochowie (Polska Południowa). DOM-EKO funkcjonuje pod tą samą nazwą od 20 lat jako firma rodzinna założona przez trzech braci Grzegorza, Ryszarda i Wiesława.

Nasza Oferta
Technika Grzewcza
Technika Chłodnicza
Technika Wentylacyjna
Technika Sanitarna
Pompy Ciepła
Kontakt z Nami
ul. Żyzna 15C, 42-202 Częstochowa
ul. Żelazna 4, 11-041 Olsztyn
Telefon: +48 501 315 799
E-mail: biuro@dom-eko.pl
Fax: +48 34 365 00 60
Godziny pracy

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 6dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 17:00
Sobota
9:00 - 13:00
Niedziela
nieczynne